یکشنبه, 14 تیر 1394 ساعت 10:25

تشدید روند اسلام ستیزی در اروپا و آمریکا

خانه تقریب - گزارش های منتشر شده نشان می دهد، اقدامات و رفتارهای گروههای افراطی اسلام ستیز در اروپا و آمریکا به شکل سازماندهی شده ای تشدید شده است.

 

به گزارش سایت گزارشگر، گزارش ها و آمارهای جدید نشان می دهد، در هفته های اخیر حملات اسلام ستیزانه علیه مسلمانان و اماکن مذهبی آنها در اروپا افزایش چشمگیری داشته است.
شورای مسلمانان انگلیس اخیرا" با انتشار گزارشی اعلام کرد، افراد و گروه های ضد دین در انگلیس، از هر فرصتی برای افزایش حملات خود ضد مسلمانان و اماکن اسلامی بهره می برند.
سازمان های اسلامی انگلیس، روز شنبه تصمیم یک گروه ضد دینی برای برپایی نمایشگاه کاریکاتورهای موهن ضد پیامبر گرامی اسلام (ص) را محکوم کردند.
" آزاد علی " ، رئیس انجمن محافظت از مسلمانان لندن گفت، این نمایشگاه که قرار است ماه سپتامبر 2015 از سوی گروه موسوم به «دیده بان مذهبی» در لندن برگزار شود، تلاشی برای دستاویز قرار دادن آستانه تحمل مسلمانان انگلیس است.
مقداد ورسی، معاون دبیر کل شورای مسلمانان انگلیس، نیز اعلام کرد که این نمایشگاه نشان می دهد، اسلام هراسی بستری برای دیدگاه های افراطی تر فراهم کرده است.
براساس این گزارش، "گرت ویلدرز" سیاستمدار راست گرا و افراطی هلندی به عنوان سخنران در نمایشگاه لندن حضور خواهد داشت.
این سیاستمدار افراط گرای هلندی همچنین، در روزهای اخیر اقدام به انتشار تصاویر موهن به پیامبر اسلام (ص) در شبکه اینترنتی یوتیوب کرد.
از سوی دیگر، خبرها حاکیست که گروه راست گرای افراطی "دیفنس لیگ " لهستان قصد دارد، نشانی، عکس و شماره تلفن مسلمانان و فهرست مکان هایی را که آنان رفت و آمد دارند در پایگاه اینترنتی وابسته به این گروه منتشر کند.
" برونیسلاو تالکوسکی" رئیس جامعه محلی مسلمانان لهستان گفت، تبلیغات گسترده رسانه های غربی ضد مسلمانان، شدت گرفتن اقدام های اسلام هراسانه را در کشورهای اروپایی در پی دارد.
در پی حادثه تروریستی اخیر نزدیک کارخانه ای در شهر لیون فرانسه، که منجر به کشته شدن یک نفر شد حملات و اهانت های فراوانی به مسلمانان، قبور مسلمانان و نیز مساجد در انگلیس روی داد.
در پی تخریب قبور مسلمانان در شهر ناتینگهام انگلیس، مسلمانان این شهر از پلیس خواستند تا به بررسی این موضوع بپردازد.
شورای مسلمانان و کلیسای انگلیس، چندی پیش در گزارشی اعلام کردند حملات نژادپرستانه و ضد دینی در انگلیس، در سال های 2012 تا 2014، به شدت افزایش یافته و در اغلب موارد، مسلمانان و اماکن آنان، هدف حمله قرار گرفته است.
انجمن ضد اسلام هراسی در فرانسه (CCIF) نیز در گزارشی اعلام کرد در شش ماهه نخست سال 2015 اقدامات ضد اسلام و مسلمانان در مقایسه با همین دوره در سال 2014 با افزایش 5 / 23 درصدی همراه شده است.
در بیانیه این نهاد آمده است در این دوره زمانی، بیش از همه خشونت های فیزیکی و توهین و بی احترامی به مسلمانان افزایش یافته است.
آمارمنتشرشده این نهاد،برپایه پرونده های شاکیان دروزارت کشور فرانسه نیست بلکه بر اساس مستندانی از قربانیان اسلام ستیزی که طرح شکایت نکرده اند، جمع آوری شده است.
همزمان با گسترش اقدامات اسلام ستیزانه در اروپا، در آمریکا نیز این روند رو به افزایش بوده است.
تیراندازی فردی نژاد پرست و افراط گرا به سه دانشجوی مسلمان فوریه 2015 در ایالت کارولینای شمالی منجر به مرگ آنها شد.
با وجود افزایش حملات علیه مسلمانان آمریکا، مقامات امنیتی این کشور احتمال وجود انگیزه‎های ضد اسلامی و ناشی از اسلام هراسی را رد می‌کنند.
شورای روابط اسلام و آمریکا، اخیرا خواستار پیگیری مرگ یک شهروند مسلمان بر اثر تیراندازی در ایالت تگزاس شده بود.
طبق نظرسنجی روزنامه اکونومیست و موسسه یوگاو، اکثر مردم آمریکا معتقدند که در حملات اخیر علیه مسلمانان آمریکا انهاقربانی تبعیض هستند.

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب

تمامی حقوق این پایگاه، نزد خانه تقریب محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

 

صفحه خانه تقریب در فیسبوک صفحه خانه تقریب در توییتر صفحه خانه تقریب در گوگل پلاس صفحه خانه تقریب در آپارات صفحه خانه تقریب در اینستاگرام