خانه تقریب - در کنار اقلیت دینی زرتشتی ، پیروان آیین یهود نیز در ایران از قدمت بسیاری برخوردارند. یهودیان حدود 500 سال قبل از میلاد مسیح وارد ایران شدند و در غرب و مرکز و شمال ایران سکنی گزیدند.

خانه تقریب - اسقف مسیحی:باور کنید زندگی به عنوان یک مسیحی در آمریکا بسیار سخت‌تر از زندگی به عنوان یک مسیحی در ایران است.

به گزارش خبرگزاری خانه تقریب به نقل از بسیج، انقلاب اسلامی ایران را نمی‌توان صرفاً انقلابی برای مسلمانان دانست، همانگونه که پیروان دیگر ادیان الهی نیز از مبارزات انقلابی، همه‌پرسی قانون اساسی تا جنگ تحمیلی در کنار انقلاب ایستادند، حقوقی نیز بر گردن جمهوری اسلامی و قوانین اساسی آن دارند که می‌بایست در عمل زمینه آزادی‌ و برابری آنها در جامعه با مسلمانان را فراهم کند.

خانه تقریب - اقلیتهای مذهبی در فضایی آزادانه و صمیمی در ایران زندگی می کنند. آنان از حقوق یکسان شهروندی برخوردارند و درانجام فرائض دینی و احوال شخصیه از آزادی و اختیار قانونی برخوردار می باشند.

خانه تقریب - یکی از ادیان توحیدی که در ایران پیروانی دارد، دین مسیحیت می باشد. پیروان این آیین الهی سالها در کنار اکثریت مسلمان در کمال احترام، دوشادوش هموطنانشان برای سربلندی و عزت ایران گام برداشتند.

خانه تقریب - ایران کشوری متشکل از پیروان ادیان توحیدی است و اکثریت مسلمان کشور برای اقلیتهای دینی احترام خاصی قائل هستند. به همین جهت قرنهاست که مسیحیان ، یهودیان و زرتشتیان به عنوان اصلی ترین غیرمسلمانان ایرانی، در کنار هموطنان مسلمان خود در کمال آرامش زندگی می کنند.

خانه تقریب -  مخدوش کردن چهره جمهوری اسلامی، منحرف کردن افکار عمومی از واقعیت ها و ایجاد هراس از برنامه صلح آمیز هسته ای و وضعیت اقلیت ها و آزادی ها در ایران، ماموریت هر روزه دستگاه تبلیغاتی و «گروه رسانه ای» غربی و عربی است و متاسفانه خیلی ها از ایران همان چهره ای را می شناسند که این رسانه ها ترسیم می کنند.

 خانه تقریب - اسقف اعظم مسیحیان تهران و شمال ایران با بیان این‌که ایران تنها کشوری است که حتی در زندان‌ها نیز برای اقلیت‌های مذهبی ارزش خاص قائل می‌شود، گفت: آزادی مذهبی و انجام مراسم مذهبی پیروان ادیان توحیدی در ایران یک الگو و نمونه خوب برای تمام دنیاست.

خانه تقریب - طبق تعالیم اسلامی انسانها در برابر خداوند یکسان میباشند و فقط بواسطه رشد همه جانبه کمالات انسانی و تقوای الهی بر یکدیگر مزیت دارند. نگرش تبعیض آمیز در قوانین، مصوبات و سیاستگذاریهای جاری کشور که بر اساس شریعت اسلامی می باشد، اثرگذار نبوده و لذا در هیچ جای قوانین (اعم از قانون اساسی یا قوانین موضوعه کشور)، مصوبات و ... نمی توان موردی را یافت که برخورد متفاوت بین آحاد جامعه صورت گرفته باشد.

خانه تقریب - واژه اقلیت هیچ بار منفی و تحقیر آمیزی ندارد. اگر هم کسی چنین احساسی دارد، تلویحاً در ذهن خود «در اکثریت بودن» را فضیلتی میداند، و به گمانم بیشتر باید ساختار ذهنی و اندیشه گی خود را اصلاح کند.

صفحه1 از2

آخرین مطالب

تمامی حقوق این پایگاه، نزد خانه تقریب محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

 

صفحه خانه تقریب در فیسبوک صفحه خانه تقریب در توییتر صفحه خانه تقریب در گوگل پلاس صفحه خانه تقریب در آپارات صفحه خانه تقریب در اینستاگرام