یکشنبه, 09 آبان 1395 ساعت 10:27

مراسم مذهبی یهودیان در مرکز اسلامی آیت الله خویی لندن

روز گذشته گروهی از یهودیان برای اجرای مراسم نمادین و مذهبی سوکا در محوطه مرکز اسلامی آیت الله خویی لندن گردهم آمدند.

به گزارش خانه تقریب، "سوکا" یا "سوکات" یک مراسم نمادین مذهبی است که همه ساله با شروع فصل سرما وبارندگی توسط یهودیان به مدت هفت روز برگزار می شود.

هدف از برگزاری این مراسم مذهبی و معنوی که گفته می شود در تورات نیز به آن سفارش شده است، بیرون آمدن از محیط امن خانه که پوشیده شده از مصالح ساختمانی محکم و استوار است و آمدن به داخل کلبه ای که سقف و دیوارهای آن از برگ ها والیاف طبیعی ساخته شده و به ظاهر محیطی است نا امن در مقابل عوامل طبیعی.

یهودیان معتقدند با برگزاری این مراسم به طور سالانه شرایطی را برای خود وخانواده هایشان ایجاد می کنند که طی آن با طبیعت بیشتر در ارتباط هستند و با این حرکت نمادین دریچه های ذهن وقلب خود را به سوی یک تجربه معنوی و تحولی الهی باز می کنند.

همچنین آنان معتقدند، که جمع شدن همه افراد اعم از کسانی که تمکن داشتن سرپناه های امن را دارند و یا کسانی که در طول زندگی احساس ناامنی دارند، به زیر یک سقف مشترک که با جهان خارج مانند آسمان وطبیعت اطراف در ارتباط است می تواند در آنها حس مشترکی را ایجاد کند.

آنها در این هفت روز غذای خود را در زیر همین سقف با یکدیگر به اشتراک می گذارند.

روز گذشته این مراسم در محوطه باز مرکز اسلامی آیت الله خویی لندن و با هدف نزدیکی و گفتگوی ادیان توسط گروهی از یهیودیان و جمعی از مسلمانان برگزار شد که پس از صرف صبحانه در زیر کلبه ای که از پیش ساخته شده بود، خانواده های یهودی برای بازدید ازمرکز اسلامی آیت الله العظمی خویی به داخل مسجد رفته وبا آیین های مذهبی شیعیان و شیوه های عبادت مسلمانان آشنا شدند.

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب

تمامی حقوق این پایگاه، نزد خانه تقریب محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

 

صفحه خانه تقریب در فیسبوک صفحه خانه تقریب در توییتر صفحه خانه تقریب در گوگل پلاس صفحه خانه تقریب در آپارات صفحه خانه تقریب در اینستاگرام