چهارشنبه, 14 مرداد 1394 ساعت 16:01

داعش هزاران نفر از مسيحيان موصل را آواره کرده است

گروه تکفیری صهیونیستی داعش هزاران تن از مسیحیان موصل را آواره کرده است.


به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار، شهر مسیحی نشین کاراکوش عراق از حدود یک سال پیش تحت کنترل گروه دولت اسلامی( گروه تکفیری صهیونیستی داعش) است. کاراکوش بزرگترین شهر مسیحی نشین عراق بود. اما مسیحیان این شهر راه مهاجرت را در پیش گرفتند و بسیاری از آنها به اربیل رفته اند.
مسیحیانی که هم اکنون در اربیل به سر می برند، همگی از موصل و شهرهای اطراف آن آمده اند. این افراد به دنبال آینده ای بهتر هستند.
داگلاس بزی کشیشی در اربیل می گوید من فکر می کنم پنجاه درصد این مسیحیان کشور را ترک خواهند کرد، سی درصد آنها در کردستان عراق می مانند و بیست درصد در مناطق اطراف موصل ساکن خواهند شد و امیدوار خواهند بود که روزی به شهر و روستاهایشان بازگردند. اما من مطمئن هستم هیچ کس به موصل بازنخواهد گشت.
مسیر مهاجرت برای بسیاری از این افراد طولانی و طاقت فرسا بود. کلیسایی در اربیل به پناهگاه مسیحیانی تبدیل شده است که از موصل آمده اند.
یکی از مهاجران می گوید ما ابتدا به کاراکوش فرار کردیم. اما تنها یک ماه آنجا ماندیم. پس از آن ما در شرایط بسیار دشوار و با هوای گرم از آن شهر فرار کردیم. به لطف خدا ما هم اکنون در یک کلیسا مستقر هستیم اما زندگی نه تنها برای ما بلکه برای فرزندانمان هم بسیار دشوار است.
شهر کاراکوش از یک سال پیش و چند هفته پس از سقوط موصل به دست نیروهای دولت اسلامی(گروه تکفیری صهیونیستی داعش) افتاده است. هزاران تن از مسیحیان این شهر به سوی اربیل در کردستان عراق فرار کردند. هم اکنون بخش گسترده ای از این افراد در اردوگاههای پناهجویان زندگی می کنند. اما اکثر آنها امیدوارند بتوانند از طریق ترکیه خاک عراق را ترک کنند. هدف نهایی آنان رسیدن به اروپاست.

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب

تمامی حقوق این پایگاه، نزد خانه تقریب محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

 

صفحه خانه تقریب در فیسبوک صفحه خانه تقریب در توییتر صفحه خانه تقریب در گوگل پلاس صفحه خانه تقریب در آپارات صفحه خانه تقریب در اینستاگرام