چهارشنبه, 07 مرداد 1394 ساعت 15:41

صدای یهود برای صلح (سوگواری یهودیان آمریکائی برای شهدای غزه)

به گزارش خانه تقریب به نقل ازجبهه جهانی مستضعفین، گروه مردم‌نهاد «صدای یهود برای صلح» برای گرامیداشت یاد فلسطینیانی که سال گذشته در حملات رژیم صهیونیستی جان خود را از دست دادند به سوگواری پرداختند.


یهودیان شرکت‌کننده در این مراسم که روز گذشته و هم‌زمان با روز "تیشا بآو" انجام شد، سیاست‌های غیرانسانی و نژادپرستانه اسرائیل علیه فلسطینیان که مغایر با اصول دین یهود است را محکوم کردند.

فعالان گروه "صدای یهود برای صلح" با در دست داشتن تصاویری از کودکان شهید جنگ غزه، بیانیه‌ای را در محکومیت اسرائیل قرائت و تأکید کردند خواسته یهودیان واقعی دنیایی سراسر صلح و عدالت است.

گفتنی است روز "تیشا بآو" نهمین روز از ماه آو عبری و شوم‌ترین روز تاریخ یهود است که پیروان دین یهودیت درآن روز، روزه می‌گیرند و بر طبق سنت یهود به سوگ اورشلیم می‌نشینند.

بر طبق نوشته‌های مذهبی در این روز معبد هیکل سلیمان در اورشلیم در سال 586 قبل از میلاد توسط بخت‌النصر دوم پادشاه بابل و معبد دوم در اورشلیم در سال 70 میلادی توسط تیتوس فرماندهٔ ارتش روم تخریب و هم‌چنین در این روز در سال 132 میلادی 100000 یهودی کشته شدند.

 

 

 

 

 

 

 

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب

تمامی حقوق این پایگاه، نزد خانه تقریب محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

 

صفحه خانه تقریب در فیسبوک صفحه خانه تقریب در توییتر صفحه خانه تقریب در گوگل پلاس صفحه خانه تقریب در آپارات صفحه خانه تقریب در اینستاگرام