یکشنبه, 04 مرداد 1394 ساعت 04:25

برگزاری جشنواره آشوری‌ها نشان دهنده رعایت حقوق اقلیت‌ها در ایران است

خانه تقریب - نماینده آشوریان و کلدانی‌ها در مجلس شورای اسلامی، برگزاری جشنواره سالانه بین‌المللی فرهنگی-ورزشی آشوریان در ایران را که روز سه شنبه هفته جاری افتتاح می‌شود، نشان‌دهنده رعایت حقوق اقلیت‌ها در ایران دانست.

یوناتن بت کلیا در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، درباره جشنوراه فرهنگی-ورزشی آشوریان در ایران گفت: در گزارش‌های مربوط به آزادی ادیان در ایران گاهی ایران را محکوم به عدم رعایت حقوق و آزادی اقلیت‌های دینی می‌کنند یعنی کسانی که این گزارش‌ها را تهیه می‌کنند در تلاش هستند تا قیم ما باشند اما برگزاری چنین جشنواره‌هایی نشان می‌دهد که در ایران حقوق اقلیت‌ها محترم شمرده می‌شود و ما نیازی به رفتار قیم‌مآبانه از آن سوی مرزها نداریم. بین‌المللی شدن این جشنواره تاثیر مطلوبی در تصویر جمهوری اسلامی در مجامع بین‌المللی دارد و ما اسناد برگزاری چنین جشنواره‌ای را در مجامع بین‌المللی ارائه می‌کنیم.

او درباره نحوه برگزاری و رشته‌هایی که در این جشنواره شرکت می‌کنند نیز گفت: این سی و پنجمین دوره این جشنواره است و 18 دوره اخیر جشنواره، به صورت بین‌المللی برگزار شده که شامل زبان و شعر و فرهنگ فولکلور در زمینه فرهنگی و رشته‌های والیبال، فوتبال، بسکتبال، تنیس روی میز و ... در زمینه ورزشی است.

بت کلیا درباره کشورهایی که در این جشنواره شرکت می‌کنند نیز گفت: نمایندگان کشورهای روسیه، گرجستان، ارمنستان، و عراق در جشنواره امسال شرکت کرده‌اند. در سال‌های گذشته نمایندگان سوریه و لبنان نیز به ایران می‌آمدند اما با توجه به شرایط جنگی در منطقه امسال نمایندگان آشوریان این دو کشور غائب هستند. علاوه بر این، هر ساله در زمان برگزاری این جشنواره صدها تن از آشوریان کشورهای دیگر به ارومیه می‌آیند و هم کیشان آشوری فرصت دیدار با اقوام خود را که در کشورهای دیگر زندگی می‌کنند به دست می‌آورند.

نماینده آشوریان و کلدانی در مجلس شورای اسلامی درباره حمایت مسئولان از این جشنواره و برگزاری افتتاحیه آن نیز گفت: در حدود 70 درصد از بودجه این جشنواره از سوی وزارت ورزش و جوانان تامین می‌شود. همچنین جشنواره امسال از حمایت مادی و عملی نهادهایی چون وزارت نفت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، شهرداری ارومیه و شورای شهر این شهر برخوردار است. افتتاحیه جشنوراه امسال در محل انجمن آشوریان ارومیه برگزار می‌شود و مقامات استانداری و فرمانداری ارومیه و نمایندگان وزارت ورزش و جوانان در این مراسم شرکت خواهند داشت.

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب

تمامی حقوق این پایگاه، نزد خانه تقریب محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

 

صفحه خانه تقریب در فیسبوک صفحه خانه تقریب در توییتر صفحه خانه تقریب در گوگل پلاس صفحه خانه تقریب در آپارات صفحه خانه تقریب در اینستاگرام