چهارشنبه, 09 ارديبهشت 1394 ساعت 13:16

نشست "نفی توهین به مقدسات ادیان الهی، راهبرد صلح عادلانه"

خانه تقریب - توهین به مقدسات ادیان آسمانی شعله‌ای است که در صورت عدم جلوگیری از آن دامن‌گیر همه جوامع بشری را خواهد گرفت و هرروز بر دامنه آن افزوده می‌شود. این‌گونه اقدامات عدم تحمل و همزیستی پیروان ادیان را نسبت به یکدیگر در پی خواهد داشت.

 به گزارش خانه تقریب؛ در پی انتشار کاریکاتور توهین‌آمیز نشریه فرانسوی "شارلی ابدو" درباره پیامبر گرامی اسلام(ص) نشستی با عنوان «نفی توهین به مقدسات ادیان الهی، راهبرد صلح عادلانه» در راستای محکومیت این امر ضدبشری برگزار گردید.

در این جلسه که "رهبر ارامنه کاتولیک جهان، پاتریک نرسس پطرس نوزدهم" سخنرانی کرد اقدام نشریه  را محکوم کرد و گفت: «آزادی، هدیه خدا به ماست که نباید آن در راه‌های ضدالهی مصرف کرد و با آن به ادیان دیگر توهین کرد.»

همچنین اسقف نشان (ایلیاس) کاراکهایان، اسقف ماگار آشکاریان (جانشین خلیفه‌گری ارامنه تهران و شمال)، موبد رشید خورشیدیان (رئیس انجمن زرتشتیان تهران)، دکتر یونس حمامی لاله‌زار (انجمن کلیمیان تهران)، کشیش وانیا سرکیز (جانشین کلیسای آشوریان کاتولیک)، یوناتن بت‌کلیا (نماینده آشوریان و کلدانیان در مجلس شورای اسلامی)، دکتر سیامک مره‌صدق (نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی)، دکتر اختیاری (نماینده زردشتیان در مجلس شورای اسلامی)، دکتر بیگلریان (نماینده ارامنه اصفهان و جنوب در مجلس شورای اسلامی) و دیگر بزرگان ادیان سخنانی را با مضمون محکومیت توهین به مقدسات و سوءاستفاده از آزادی بیان ارائه کردند و این پدیده شوم را مغایر با آموزه‌های تمامی ادیان الهی دانستند.

گفتنی است در پایان این مراسم بیانیه‌ای با مفاد نفی اهانت به مقدسات ادیان و گسترش صلح و مدارا در جهان قرائت شد که همه شرکت‌کنندگان امضا کردند.

متن بیانیه به قرار زیر است:
همواره یکی از با اهمیت‌ترین موضوعات مطرح در سطح جهان صلح، همزیستی و تعامل پیروان ادیان با یکدیگر است و این مهم از دستورات پیامبران الهی نشأت گرفته است. توهین به مقدسات ادیان آسمانی شعله‌ای است که در صورت عدم جلوگیری از آن دامن‌گیر همه جوامع بشری را خواهد گرفت و هرروز بر دامنه آن افزوده می‌شود. این‌گونه اقدامات عدم تحمل و همزیستی پیروان ادیان را نسبت به یکدیگر در پی خواهد داشت. ما پیروان ادیان آسمانی در جهت برقراری و تقویت صلح در جهان هرگونه توهین به ادیان آسمانی را محکوم می‌نماییم.

Peace, coexistence and interaction with other faiths have always been one of the global issues derived from all prophets' thoughts.

Blasphemy is a hell flame, not being avoided will be swiped all human societies and grow to all aspect of human beings

These acts will be resulted in intolerance among believers. We believers of religions, in order to establish and strengthen peace in all over the world, condemn any insulting religions.

Աշխարհում արծարծւող կարևորագոյն թեմաներից է խաղաղութիւնը , խաղաղ գոյակցութիւնը և Աստւածային կրօնների հետևորդների գործակցութիւնը: Նման հիմունքների ակունքն են համարւում մարգարեների ուսուցումները

Աստւածային կրօնների սրբութիւնների դէմ անյարգանքը նման է այն բոցի որը չը սանձւելու դէպքում ներքաշելու է համայն մարդկութեանը, և օրէօր աւելի է բոցավառւելու: Նման քայլեր պատճառ կը դառնան Աստւածային կրօնների հետևորդների անհանդուրժողականութեանը

Աշխարհում խաղաղութիւն հաստատելու և ամրագրելու նպատակով մենք Աստւածային կրօնների հետևորդներս խստիւ դատապարտում ենք որևէ անյարգանք հասցէագրւած Աստւածային կրօններին

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب

تمامی حقوق این پایگاه، نزد خانه تقریب محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

 

صفحه خانه تقریب در فیسبوک صفحه خانه تقریب در توییتر صفحه خانه تقریب در گوگل پلاس صفحه خانه تقریب در آپارات صفحه خانه تقریب در اینستاگرام