گروه های اقلیت بعنوان یکی از مجموعه های مهم مورد حمایت ویژه حکومت ها در تعیین شاخص های رعایت حقوق بشری تلقی می گردند. حمایت از این گروه ها برای رسیدن به سطح برابر در بهره مندی از حقوق وآزادی های مصرح در قانون به این نوع حمایت های ویژه وابستگی عمیق دارد.

سازمان های مسلمان و طرفدار آزادی های مدنی نیز ابراز نگرانی کرده‌اند که اغلب هنگامی که پاتک پلیس به دستگیری منجر می‌شود، رسانه‌ها به پوشش گسترده خبر می‌پردازند، ولی از آزادی بازداشت شدگان خبری پخش نمی‌کنند.

به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) ویژه نامه ای تحت عنوان «ديدگاه‌هاي حضرت امام خميني(قدس سره) در ارتباط با اقليت‌هاي ديني در ايران» به صورت فایل pdf توسط واحد پژوهشکده خانه تقریب «مرکز هم اندیشی ادیان توحیدی» تنظیم گردیده است . 

جهت دریافت فایل اینجا را کلیک کنید

خانه تقریب -  بررسی های موسسه گالوپ نشان می دهد که افزایش اسلام هراسی پس از حوادث یازدهم سپتامبر، بی احترامی و تبعیض علیه مسلمانان در کشورهای غربی را به طرز نگران کننده ای افزایش داده است.

خانه تقريب - این تحقیق بر آن است تا با بررسی وجود نماز در دیگر ادیان آسمانی و مشخّصاً زرتشت، یهودیّت و مسیحیّت، نحوه‌ی انجام این عمل عبادی در شریعت آنها را مورد بررسی قرار دهد و پایان نیز به اهمیت و نیز برخی فواید و آثار آن از دیدگاه دین مبین اسلام به اختصار اشاره کند.

خانه تقریب - قتل عام واکو یکی از بحث برانگیزترین وقایع تاریخ ایالات متحده است که برخی معتقدند لکه ننگی در تاریخ حقوق بشر آمریکا محسوب می شود. این واقعه که با محاصره ای 50 روزه همراه بود، سرانجام با یک آتش سوزی خاتمه یافت که 76 نفر از جمله 20 کودک و دو خانم باردار در جریان آن کشته شدند. برای رازگشایی از ماجرای این واقعه با گزارش ویژه مشرق همراه شوید...

آخرین مطالب

تمامی حقوق این پایگاه، نزد خانه تقریب محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

 

صفحه خانه تقریب در فیسبوک صفحه خانه تقریب در توییتر صفحه خانه تقریب در گوگل پلاس صفحه خانه تقریب در آپارات صفحه خانه تقریب در اینستاگرام