یکشنبه, 26 بهمن 1393 ساعت 13:23
  • کشیش صاحاب خسرویان

کشورهایی که عنوان آزادی و دموکراسی را به یدک میکشند در آن کشورها مانند ایران امتیازی نداریم!

خانه تقریب - کشورهایی که عنوان آزادی و دموکراسی را به یدک میکشند در آن کشورها مانند ایران امتیازی نداریم!

به گزارش خبرنگار خانه تقریب«مرکز هم اندیشی ادیان توحیدی»؛ کشیش صاحاب خسرویان عضو خلیفه‌گری ارامنه تهران و شمال در روز بزرگداشت مهمانی لاله ها 22بهمن 92 در آرامگاه ارامنه  در خصوص وضعیت غیرمسلمانان ایرانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و شانتاژ خبری رسانه های ضد انقلاب در عدم رعایت حقوق شهروندی اقلیت های دینی در ایران پرداختند.

حقوق شهروندی مسیحیان بعداز پیروزی انقلاب اسلامی به چگونه است؟توضیح بفرمایید.

خب کاملا مشهوداست که بعد ازانقلاب ارامنه بالاخص دونماینده در مجلس دارند و مامیبینیم در سایر کشورهایی که عنوان آزادی را به یدک میکشند یا میگویند دموکراسی هست ما همچین امتیازی نداریم.

درایران ما دو نماینده ارامنه داریم یکی نماینده اصفهان ویکی نماینده تهران درموردآزادی مذهبمون هم که دیگرکاملا مشهود است،کلیساهایمان فعال بوده، مراسمات بخوبی انجام میشود وهیچ موردی تابحال نداشتیم

شور و حال مسیحیان ارامنه در دفاع مقدس به چه شکل بود و حمایت خود را در چه قالب هایی ایفا میکردند؟ و تعداد شهدای مسیحی در کشور به چه میزان است؟

همانطورکه اشاره کردید در زمان هر سه خلیفه گری مهم که در ایران داریم :خلیفه گری تهران،خلیفه گری اصفهان وخلیفه گری آذربایجان که مقرش درتبریز است، این سه خلیفه گری کمک های مردمی را داخل حیاط کلیسا جمع میکردند و اهداء میکردند به جبهه ها، همچنین رزمنده ها و شهدایی که داشتیم، آماری داریم که سنشان بالا بوده و چون سنشان به جنگ نمیخورده مکانیک، تراشکار و خلاصه صنعتگر بودند، اینها هم در جنگ شرکت کردند، حمام صحرایی درست می کردند، کارهای مکانیکی را انجام می دادند، کارهای تاسیساتی را انجام می دانند و خلاصه هرکاری که از دستشان بر می آمد را انجام می دادند.

کل شهدای مسیحی ما(شهدای ارامنه وآشوری) 70 نفراندکه 42نفرارمنی و 28 نفرآشوری اند، البته به غیرازجانبازو مفقودالاثرها.

شور و حالی که درمراسم هست راچطورمیبینید؟

فقط میتوانم تشکرکنم، امسال واقعاسنگ تمام گذاشتید نسبت به سالهای قبل یعنی کاملامشهود است،حالا از بنرهایی که درست کردید، اشعاری که نوشته شده درمدح و ستایش شهدای ادیان توحیدی، واقعا" میتوانم بگویم دستتان درد نکند.

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب

تمامی حقوق این پایگاه، نزد خانه تقریب محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

 

صفحه خانه تقریب در فیسبوک صفحه خانه تقریب در توییتر صفحه خانه تقریب در گوگل پلاس صفحه خانه تقریب در آپارات صفحه خانه تقریب در اینستاگرام