یکشنبه, 26 بهمن 1393 ساعت 11:37
  • دکتر مره صدق

مقام معظم رهبرى بعنوان پدر معنوى موحدان جهان است

خانه تقریب - به اعتقاد اينجانب مقام معظم رهبرى بعنوان پدر معنوى موحدان جهان و پيشگام اصلى مبارزه با استكبار الحاد و دشمنان توحيد در عصر حاضر هستند.

تجلى ارزشهاى الهى در حاكميت نظام مقدس جمهورى اسلامي ايران و بویژه وصاياى امام راحل (ره) اوامر مقام معظم رهبرى در رعايت حقوق شهروندان موحد نمونه آشكارى از وسعت اندیشه و عمق همكاريهاى ايرانيان پبرو اديان توحيدى را عينيت مى بخشد همچنین توجه ويژه مقام معظم رهبرى هر روز بيش از پیش سبب امتنان خاطر جامعه كوچك ايرانيان كليمى مى گردد.

به گزارش خبرنگار خانه تقریب «مرکز هم اندیشی ادیان توحیدی» در مصاحبه اختصاصی با نماینده کلیمیان ایران آقای دکتر مره صدق، به وضعیت اقلیت های دینی و پیروان ادیان توحیدی در نظام جمهوری اسلامی ایران چنین پرداختند: تجلى ارزشهاى الهى در حاكميت نظام مقدس جمهورى اسلامي ايران و بویژه وصاياى امام راحل (ره) اوامر مقام معظم رهبرى در رعايت حقوق شهروندان موحد نمونه آشكارى از وسعت اندیشه و عمق همكاريهاى ايرانيان پبرو اديان توحيدى را عينيت مى بخشد همچنین توجه ويژه مقام معظم رهبرى هر روز بيش از پیش سبب امتنان خاطر جامعه كوچك ايرانيان كليمى مى گردد.

1-برای شروع بحث خودتان را معرفی کرده و بفرمائید از چه سالی در مجلس شورای اسلامی مشغول به خدمت هستید؟

من دومين دوره است كه بعنوان نماينده ايرانيان كليمی در مجلس شوراى اسلامی حضور دارم.

2 - اقلیت ها در مجلس دارای چند نماینده می باشند؟

تعداد نمايندگان اقليت كليمی بر اساس قانون اساسى يك نفر است و بر اساس قانون اساسى تمامى نمايندگان در برابر تمامی مردم ايران مسئول بوده و وظائف و اختيارات برابر دارند و مجاز به اظهار نظر در تمامی مسائل داخلى و خارجى كشور هستند از نظر حقوقى و عملي نمايندگان اقليت شرايط مشابه ديگر نمايندكان مجلس دارند.

3 - تا به حال چه طرح هایی از جانب نمایندگان اقلیت در زمینه مسائل مربوط به ایرانیان غیر مسلمان به مجلس ارائه شده است؟

اكثر فعاليتها ى من بعنوان يك نماينده مجلس مسائلي معطوف به تمام مردم ايران و در سطح ملى است باحضور در كمیسيون بهداشت و درمان با پشتوانه تجارب و تحصيلات خود در اين زمينه سعى در انجام وظايف خود دارم.

4 - حوزه انتخابی شما شامل کدام استان ها می شود؟

حوزه انتخابي اينجانب از نظر حقوقى و تئورى شامل تمامی كشور پهناور ايران است اما اكثر جمعيت ايرانيان كليمی در ٣ استان تهران ، اصفهان و فارس ساكن هستند و در استانهاى كرمانشاه -كردستان يزد گیلان و مازندران نيز تعدادى از همكيشان اينجانب به سر مي برند.

5 - به نظر شما علت حضور فعال و مؤثر نمایندگان اقلیت های دینی در نظام جمهوری اسلامی چیست؟ از این موضوع چه برداشتی می توان داشت؟ چگونه این موضوع را تحلیل می کنید؟

از آنجائيكه ساز و كار مردم سالارى در ايران بر اساس مردم سالارى دينى تعريف شده است و حضور نمايندگان اقليتهاى دينى در قانون اساسى پيش بينى شده تا پيروان اديان توحيدى غير اسلام نيز نقش فعال و حضور پررنكي در صحنه فعاليتهاى اجتماعى و سياسى كشور داشته باشند. حضور فعال ايرانيان كليمی از 3 هزار سال پیش در تمامی زمينه هاى اجتماعى، فرهنگى، اقتصادى در كشور عزيزمان كاملا آشکار بوده و نزديكترين مثال آن حضور فعال و گسترده ما در انقلاب شكوهمند اسلامى و دفاع مقدس و تقديم بیش از يازه شهيد و چند جانبازمى باشد.اين حضور بى شك حاصل فرهنگ غنى مردم موحد ايران است كه در طول تاريخ همواره بسترى مناسب براى همزيستى پيرامون اديان توحيدى بوده.

تجلى ارزشهاى الهى در حاكميت نظام مقدس جمهورى اسلامي ايران و بویژه وصاياى امام راحل (ره) اوامر مقام معظم رهبرى در رعايت حقوق شهروندان موحد نمونه آشكارى از وسعت اندیشه و عمق همكاريهاى ايرانيان پبرو اديان توحيدى را عينيت مى بخشد همچنین توجه ويژه مقام معظم رهبرى هر روز بيش از پیش سبب امتنان خاطر جامعه كوچك ايرانيان كليمى مى گردد.

به اعتقاد اينجانب مقام معظم رهبرى بعنوان پدر معنوى موحدان جهان پيشگام اصلى مبارزه با استكبار الحاد و دشمنان توحيد در عصر حاضر هستند.

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب

تمامی حقوق این پایگاه، نزد خانه تقریب محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

 

صفحه خانه تقریب در فیسبوک صفحه خانه تقریب در توییتر صفحه خانه تقریب در گوگل پلاس صفحه خانه تقریب در آپارات صفحه خانه تقریب در اینستاگرام