یکشنبه, 03 خرداد 1394 ساعت 17:25
  • سیامک مره صدق

دست های پشت پرده در جنایات آل سعود علیه یمن، آمریکا و اسرائیل می باشند

به گزارش گزارشگر خانه تقریب «مرکز هم اندیشی ادیان توحیدی» نماینده مجلس کلیمیان، دکتر مره صدق به تحولات منطقه ونقش ایران در منطقه پرداخت.

در منطقه خاورمیانه از لحاظ فرهنگی تفاوت هایی با غرب داریم و آن این است که نفوذ دین، حتی در کشورهای غیر مسلمان خیلی پر رنگ تر می باشد. به عنوان مثال نفوذ مسیحیت در قبطی های مصر با نفوذ مسیحیت در ایتالیا و برزیل که کاتولیگ هایشان دارای بیشترین طرفدار می باشند را نمی توانیم مقایسه کنیم. بهترین مثالی که می توان زد، مقایسه دین داری یهودیان ایران با یهودیان غرب است، یهودیان ایران به مراتب مذهبی تر از یهودیان غربی می باشند و بعد از انقلاب هم این موضوع در ایران تشدید شده است.

یکی از معیار هایی که در کل دنیا برای پایبندی یهودیان به دین به کار میرود، میزان ازدواجشان با غیر یهود می باشد، که میزان ازدواج یهودیان با غیر یهودیان در ایران کم ترین آمار را دارد.

این تفکر دینی همراه با رنگ مردم سالاری که در ایران شکل گرفته برای امپیلاریزم غیر قابل تحمل می باشد و به نظر من علت هجمه هایی که علیه ایران شکل میگیرد این طرز فکر می باشد.

اتفاقی که در منطقه دارد می افتد قسمتی از استراتژیک کلی استکبار بر علیه جمهوری اسلامی ایران می باشد؛ زیرا در واقع جمهوری اسلامی ایران در صحنه سیاست دنیا از دیدگاه لیبرالی بدعت محسوب می شود؛ و از تفکر جمهوری اسلامی ایران «حاکمیت مردم در چارچوب دین» خوششان نمی آید.

از طرف دیگر در خاورمیانه ترویج داده می شود که کشورهای این منطقه به دلیل کم آبی نمی توانند حتی در تأمین مواد غذایی، خود کفا باشند و باید محتاج کشور های غربی و آمریکا شوند؛ و اگر یک کشور بخواهد خود کفا زندگی کند و در واقع به ساز و کارهای فعلی حاکم بر روابط سرمایه گذاری دنیا نه بگوید برای آمریکا قابل تحمل نیست. و این موضوع باعث هجوم شدید علیه ایران می شود و این عمل هر روز یک شکلی پیدا می کند.

به نظر من MGO ، داعش، القاعده، عربستان سعودی و اسرائیل یک زنجیره هستند و هدفشان زیر فشار قرار دادن ایران است و هیچ تفاوت ما هوی این ها با هم ندارند. یعنی اگر اسرائیل و عربستان با هم، پیمان نظامی علیه ایران ببندند من تعجب نمی کنم ، زیرا تنها واقعیت مستقل در منطقه که یک چهارچوب سیاسی جدیدی را دارد مطرح می کند جمهوری اسلامی ایران است که به مذاق آقایان خوش نمی آید، چون منافعشان مورد تهدید قرار می گیرد.

تمامی هجوم هایی که به کشور یمن، سوریه، عراق، افغانستان می شود هجوم به منافع ایران است و علت تفکر آزاد اندیشانه در ملت های اطرافِ ایران می باشد. یعنی در واقع نفوذ فکری که ایران در بین کشورها دارد دشمنان را به حراس انداخته، اشکالشان هم این است که نفوذ ایران را از جنبه مادی می بینند در صورتی که این نفوذ اصلاً جنبه مادی ندارد، یعنی مردمانی که در منطقه به دنبال آزادی هستند، خیلی وابسته به امکانات مادی ایران نیستند. تفکر آزادی خواه ایرانی آن ها را مستقل می کند و این برای امپیلاریزم شدیداً خطرناک می باشد.

اگر راه ورود کشتی ایرانی به یمن، راه ورود هواپیمای ایرانی به یمن را ببندند، این کار ها مشکلشان را حل نمی کند. تفکر آزاد اندیشانه در خاورمیانه شکل گرفته و دیگر کاری هم نمی شود کرد. این ها همه تحت تأثیر تفکری است که از ایران شروع شد.

در هر جا که نیروهای عراقی توانستند مقابل داعش بایستند، نیروهایی بودند که تحت تأثیر تفکر ایران بودند. شما اگر تفکر انقلاب اسلامی ایران را از عراق بگیرید دیگر چه کسی مقابل داعش می ایستد.

بلایی که در واقع سر مُرسی آمد به این علت بود که خیلی به الگوی ایرانی وفادار نبود، و می خواست بین استقلال و وابستگی پل بزند اما نشد. این نمی شود که شما از یک طرف با آمریکا لاست بزنی و روابط دوستانه داشته باشی، ادّعای آزادی هم بکنی، این مانعت الجمع می باشد، چون ماهیّت آمریکا با آزادی سازش ندارد و این تفکر که بتوانی محبوب آمریکا باشی و در عین حال آزاد هم زندگی کنی غلط است، مثل این که بخواهی بنده خوب خدا باشی و به دستور شیطان هم گوش کنی، به نظر من این امکان پذیر نیست.

دست های پشت پرده در جنایات آل سعود علیه یمن، آمریکا و اسرائیل می باشند. من برایم قابل قبول نیست که عربستان یک کاری بکند اما از پدر بزرگش ( آمریکا) اجازه نگیرد. به هر حال اصلاً عربستان سعودی پایگاه داخلی ندارد .

نظر شما

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آخرین مطالب

تمامی حقوق این پایگاه، نزد خانه تقریب محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

 

صفحه خانه تقریب در فیسبوک صفحه خانه تقریب در توییتر صفحه خانه تقریب در گوگل پلاس صفحه خانه تقریب در آپارات صفحه خانه تقریب در اینستاگرام