به گزارش گزارشگر خانه تقریب «مرکز هم اندیشی ادیان توحیدی» نماینده مجلس کلیمیان، دکتر مره صدق به تحولات منطقه ونقش ایران در منطقه پرداخت.

خانه تقریب - آرش آبائی «پژوهشگر و مدرس علوم یهود در دانشگاه» در خصوص وضعیت حوزه فرهنگ و نشر یهودیان در ایران در نمایشگاه بین المللی کتاب چنین اظهار داشت : در حوزه فرهنگ نیازهایمان را خودمان تأمین می کنیم و همچنین تمام مخارج این حوزه شخصی و از خیریه جمع آوری می شود.

خانه تقریب - آرش آبایی، پژوهشگر و مدرس علوم یهود در دانشگاه در نشست «بررسی وضعیت نشر اقلیت‌های دینی کشور قبل و بعد از انقلاب» که به جامعه کلیمیان ایران اختصاص داشت، کتاب «نردبانی به آسمان» اثر شیرین‌دخت دقیقیان را مهم‌ترین دستاورد آکادمیک جامعه کلیمیان ایران توصیف کرد.

خانه تقریب - نماینده آشوری‌ها در مجلس مطرح کرد؛ عهدنامه حضرت علی با نصرانی‌ها یک منشور بین‌المللی است.

 خانه تقریب -  نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی گفت: محاصره دارویی یمن نشان‌دهنده خوی استکباری آل سعود است.

خانه تقریب - آرمن نظریان از جمله ارامنه تهرانی است که در عرصه های اجتماعی و سیاسی فعالیت می کند و علاقه مند است به عنوان یک ایرانی برای پیشرفت جامعه اش تلاش کند. او در انتخابات پیشین شورای شهر تهران کاندیدا شد اما رای نیاورد؛ مشارکتی که او تجربه ش را خوب توصیف می کند و معتقد است ارامنه در کنار دیگر شهروندان ایران در قبال کشورشان مسوولند. خبرنگار شفقنا با آرمن نظریان درباره زندگی ارمنی های ایران در کنار اکثریت مسلمان و تجربه همزیستی با دیگر ادیان به گفت وگو پرداخته است.

 به گزارش خانه تقریب به نقل از فارس، مهدی آقاپور پیش از ظهر در نشست بررسی ابعاد حقوقی ممنوعیت حجاب در عرصه بین‌الملل با رویکرد ممنوعیت حجاب در آذربایجان اظهار داشت: اسلام یک دینی عقلانی و جامع است و مشکل اساسی جوامع غربی با جوامع اسلامی این است که اسلام یک دین کاملا عقل‌گرا و منطقی است و جوامع غربی نمی‌خواهند این مهم را قبول کنند.

خانه تقریب - کشورهایی که عنوان آزادی و دموکراسی را به یدک میکشند در آن کشورها مانند ایران امتیازی نداریم!

خانه تقریب - نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب تاکید ویژه ای در بحث حقوق اقیلت ها داشت و حتی حضرت امام در زمانی که درپاریس حضور داشتند طی مصاحبه هایی که انجام دادند با رسانه های خارجی با صراحت چندین بار تاکید کردند که توحید مذهب همه است و ایران کشور همه است و ما یک ملت واحده هستیم غیر مسلمانان هم در پناه نظام جمهوری اسلامی و در چهار چوب قانون باید به فعایت هایشان ادامه بدهند.

خانه تقریب - خانه تقریب با هدف تقویت فضای همدلی و همگرایی بیشتر میان پیروان ادیان توحیدی تأسیس شده و این مجموعه اعتقاد دارد تنها راه مقابله با جبهه معاند ادیان توحیدی ایجاد فضای صلح و دوستی بر پایه مشترکات این ادیان است و تنها در این صورت است که به عنوان ملتی واحد می‌توان با پروژه‌های ایران هراسی نظام سلطه مقابله کرد و در این زمینه از تمام امکانات و پتانسیل های موجود باید حداکثر استفاده صورت گیرد.

صفحه1 از2

آخرین مطالب

تمامی حقوق این پایگاه، نزد خانه تقریب محفوظ است.
طراح سایت: رامندسرور

 

صفحه خانه تقریب در فیسبوک صفحه خانه تقریب در توییتر صفحه خانه تقریب در گوگل پلاس صفحه خانه تقریب در آپارات صفحه خانه تقریب در اینستاگرام